Loučím se

15. listopadu 2014 v 16:02 | Rory

Loučím se. Jo, odcházím z tohohle blogu. Asi definitivně. Vlastně spíš určitě, vzhledem k tomu, že se k tomu rozhoupávám už čtvrt roku. Vlastně jsem ho už opustila, před tím čtvrt rokem, ale napsat tenhle článek, tohle poslední rozloučení, to mě stálo nějakou námahu. Na druhou stranu jsem si řekla, že je to fér. Že je to fér k vám všem čtenářům, a vlastně i ke mně samotné, k mému bývalému já, které to tu psalo a milovalo. Rozloučit se pořádně. A tak tu teda sem, a píšu tenhle článek. Je to zvláštní, cítím se tu úplně zvláštně, tak odpojeně, jakobych sem už ani nepatřila.

Důvody proč odcházím jsou vlastně naprosto jednoduché. Velmi pochopitelně snadné. Změnila jsem se, nebo mi to tak aspoň přijde. Každý člověk někdy vyroste, nebo povyroste, posune se dál. A já už tu necítím to pouto, necítím to nadšení, tu vášeň. Milovala jsem Prázdné Prostory. Ale naplnily se, já jsem teď jinde. A proto už to tu nemá dále smysl.

Zde na blogu jsem potkala spoustu úžasných lidí. Inspirativních osobností. Děkuji vám za to že jste tu byli, že stále někde jste, ikdyž ve virtuálním prostředí blogu je tohle obtížné. Některé z vás jsem si opradu přála poznat osobně.

Odcházím odsud, nechávám tu velkou část sebe, své munulosti. Kdyby ste někdo přeci jen ale měl chuť sledovat mou aktuální tvorbu, stojí-li vůbec za to, napiště mi email - třeba pošlu odkaz na své nové působiště.

A abych se aspoň něčím odvděčila tomuhle místu, které pro mě v určité době tolik znamenalo, nechávám tu po sobě tento plně plný seznam hudby, která mě kdy oslovila, zaujala, nadchla, byť na pár dní. Zkrátka otisk mojí duše v hudebním vkusu - myslím že hudba lidi vystihuje, odráží jejich osobnost více než cokoli jiného. A přeci jen, tenhle blog byl hlavně o hudbě. Zde tedy, tohle je otisk mé osobnosti ve chvíli, kdy toto místo opouštím.


The Adicts
Pankáči z Anglie. A vůbec první punk co mě dostal do kolen.

Sólová tvorba frontmana Arctic Monkeys. Obsahuje hlavně soundtrack k filmu Submarine- tak melancholické, sychravé a britské. Ten jeho hlas. Podle mě jeden z nejtalentovanějších hudebníků současnosti, génius a bohém.

Zářící hvězda současné hudební scény. Britská kapela v čele s úžasným Turnerem, a neskutečným hudebním skillem. Hrají hlavně indie rock, ale v jejich jedinečnm podání. Kytarová sóla, promyšlené texty, vyjímečné struktury, vrstvené vokály, výrazná rytmika, jedinečný osobitý styl.

Francou tvořící elektronický drum and bass - kombinující s jazzovými element. Velmi chtlavé, rytmické až taneční saxofony.

Islandská královna. Velmi inspirativní, bravůrně zpracovaná hudba. Fascinující a velmi kreativní tvorba na vysoké úrovni charakterizována jejím hlasema a vysokou instrumentální úrovní pokrývající vše od tradičních islandských písní, přes orchestrály až k elektronice.

Bloc Party
Hunting for Witches

Cage The Elephant

Rudovlasáč tvořící za mixážním pultem velkolepou elktroniku plnou temných struktur, taneční rytmiky a jeho zpěvu.

The Clash
Bohové britského punku a celého punkového hnutí. Netřeba víc psát.

Dead By Sunrise
Sólovka Chestera Benningtona z Linkin park. upřímně, podle mě to nestojí za nic, ale je to od Chestera víme :)

Nu-metalová srdcovka. Kapela zanikla po jejich prvním album. I tak pro mě má ale nskutečnou energii jejich debut - čistý nu-metal, silné refrény. Je to celé takové puberťácky nasrané :)

Neskutečnej talent, střílí vám myšlenky přímo skrz mozek tím svým uraničivym hlasem. Já vždycky měla ráda rap, a on je bezpochyby jeden z největších raperů současnosti.

Evanescence
Takový popový orchestrální rock, hudební modla všech rockových teenagerů, já je ale asi nikdy moc nežrala no.

Foo Fighters

Fort Minor
Vedlejší projekt Mikea Shinody z Linkin Park. Mike je neskutečná osobnost a přestože Fort Minor nemá kvalitou a originálostí mnoho co nabídnout, tak pro mě je to prostě srdcová záležitost.

Franz Ferdinand
Jsou britští, jsou skvělí, jsou inspirativní.

Fenomén punk rocku. Jejich velkolepá rocková opera American Idiot ovlivnila snad celou generaci teenagerů a i mě jejich tvorba vzala na nějakou dobu dech. Ovlivní a zůstane v srdci.

Grey Daze
Kapela kde působil Chester Bennington než se přidal k Linkin Park.

Hawkwind
Space Rock. Ale moc se mi teda nelíbí.

Helmet
Tvrdej rock. Takovej ten pořádnej.

The Hives
Další punková klasika.

Francouzská dvojice tvořící elektorniku na poměrně taneční a temné bázi. Velmi kreativní.

Osobnost českých dějin. Písničkář, který se nebál vystoupit proti režimu, se kterým nesouhlasil. Jeho písně to všechno v sobě nesou - odvahu, stesk, naději.

The Killers

Trochu funky trochu soul. Novozélandská umělkyně s jedinečným stylem, krásným hlasem. Je to takové sladce upřímné.

Kšandy Industry
Kapela co stojí za to hlavně naživo - spojená s zážitkama a totálně vyskákanejma nohama. Pražští nováčci, kteří hrají velmi kreativní SKA s trochou reggae ale hlavně s neskutečnou energií. Úžasná je celková atmosféra, styl, osobnost a vystupování kapely.

Moje první hudební láska, kapela plná osobností. Už tu o nich bylo napsáno všechno.

Led Zeppelin
Současnící Pink Floyd, ne tak sofistikovaně umělečtí, zato ale na velmi na vysoké úrovni, jak hudebě tak textově. Legenda rockové hudby.

Velmi kontroverzní kapela sformovaná okolo smrťáka Marilyna Mansona. Až brutální forma death rocku - industrialu. Nevím proč se mi to líbí ani.

Metrix
Legenda z Hroznové Lhoty (haha, tohle berte s nadsázkou prosím)

Murray Gold
Filmový skladatel, autor úžasných soundtracků k seriálu Doctor Who. Jeho hudba je úžasná, naprosto vystihuje seriál, dokonale doplňuje scény a obstojí velmi dobře i sama o sobě.

Johnny Násilník
Fascinující osobnost české hudební scény. Vyděděnec, pankáč se vším všudy, který se naučil vyjadřovat se prostřednictvím rapu. Jeho myšlenky a způsob bytí jsou do jisté míry velmi oslňující.

Nirvana
Další legenda, ketrá přepsala dějiny hudby navždy. Surový grunge rock, charakterizovaný hlavní osobností kapely - Kurt Cobain a jeho hlas, jeho texty, jeho příběh.

Nine Inch Nails
Nikdy jsem od nich nic neslyšela!

Pendulum
Zajímavá elektronika, opět.

Perihelium
Znám od nich celkem jedinou písničku, ale miluju je.

Britská kapela, géniové, bohové art rocku. Komplikované, významově bohaté dílo této kapely dalece přesahuje svou dobu. Jejich témata, osudy, velkolepé projekty a rockové opery, to všechno je dohromady až neuvěřitelně fascinující.

Ratatat
Jedinečná elektronika stavěná hlavně na základech elektrických kytar a silných riffů. Je to velmi pozitivní, nabité energií a donutí vás to milovat svět :D

Hudba co smrdí americky. Hrubý, ambiciózní styl, úžasně nezapomenutelné skladby.

Osobnost kapely Pink Floyd. Rozporuplný muž - arogantní a panovačný, přesto však bezesporu génius. Jeho sólová tvroba mimo Pink Floyd teprve dala vyniknout všem jeho kvalitám i nedostatkům - svérázné, ambiciózní, trochu nabubřelé, dokonale rogerovské zkrátka.

Sick Puppies
Emotivní odnož nu-metalu. Občas mě neosloví vůbec, občas hltám skrz sluchátka každou vteřinu jejich poměrně jednoduchých skladeb. Kdo ví.

Skrillex
Dub-step, šílená elktronika. Je velmi kreativním umělcem, jeho hudba je občas jako oživlá.

The Strokes

Stromboli
Vrcholná sestava české hudební scény před rokem 89.

Nešťastný démant. Neskutečně talentovaný umělec - výtvarník, skladatel, hudebník. Jeho sólová tvorba po odchodu z Pink Floyd nese stopy jeho citového rozpoložení, jeho choroby, jeho duše. Je to velmi, velmi smutné ale taky velmi krásné.

System Of A Down

Vypsaná Fixa
Slavná fixa, pomalý zamilování. Krásný texty, českej šarm a tráva. Těšim se do Lucerny.

Within Temptation
Symfonickej rock, velmi velkolepé struktury, epické orchestrální části.

Hudba od WWW je umění - sférické, dechubroucí texty které jsou spíš poezií nežli hudbením textem, podivná elektronika, démonický zpěv, skličující rap.

Toto samozřejmě není naprosto kompletní seznam - zde můžu odkázat jedině na last.fm

Díky všem za vaši podporu, prožila jsem v Prázdných Prostorech krásné věci.

 


Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 15. listopadu 2014 v 16:23 | Reagovat

Vždycky, když odejde nějaký bloger, je to smutné, ale přeji ti, aby se ti v životě dařilo. :) A třeba, jednou, se ti zasteskne a vrátíš se. :)

2 Em Age Em Age | Web | 15. listopadu 2014 v 16:46 | Reagovat

Tak hodně štěstí na nové adrese.

3 Robka Robka | E-mail | Web | 15. listopadu 2014 v 17:14 | Reagovat

To je mi líto. Otisk, který jsi tu zanechala, bude hlubší, než jen ten plný seznam hudebníků... Ráda jsem k tobě chodila, i když ne vždy komentovala. Tak hodně štěstí.

4 m. m. | Web | 15. listopadu 2014 v 22:17 | Reagovat

Nou, velká škoda. Ale tak pokud to není koncem, jen znovuzrozením, tak je to naprosto v pořádku :) A určitě si napíšu o novou adresu, až se vrátím z dovolené, tebe by byla ale véélká škoda ztratit z dohledu.

5 kE kE | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 0:41 | Reagovat

se to tady pěkně rozpadlo :) Pokud mi někdy pošleš na email adresu, rád si ji uložím a někdy navštívím

6 Sunshine Sunshine | Web | 16. listopadu 2014 v 11:39 | Reagovat

"...we came in?"
Byla jsem tu, když Prázdné Prostory začínaly; jsem tu i když končí.
R.I.P.
Je mi najednou nějak smutno. Mlok, Rory...ať už to bylo jakkoliv, vždycky jsem sem ráda chodila. Já to tu milovala! Protože málokdo dokáže takhle procítěně psát o hudbě, a tys to dokázala. Vždyť já se vlastně začala dívat na Doctora Who a konečně jsem si i poslechla Arctic Monkeys jenom kvůli tomu, s jakým nadšením a zaujetím jsi o tom dokázala psát. Je až neuvěřitelný, jak strašně mě dokázal ovlivnit někdo, koho znám jen takhle přes blog.
Jsem ráda, že Franz Ferdinand v tobě něco zanechali. Aspoň cítím, že jsem ti něco přinesla; protože ty jsi mně s tímhle blogem dala spostu tipů, skvělých článků, recenzí a postřehů...
Nemůžu si to odpustit - úryvek z písně "Goodbye lover and friends" od FF, protože nic jiného mě pro tuto chvíli nenapadá.
"Goodbye lovers and friend
It's so sad to leave you
When they lie and say 'This is not the end'
You can laugh as if we're still together
But this really is the end."

Takže to je asi opravdu konec. Děkuju za každý článek.
"...isn't this where..."

7 Lory Lory | Web | 17. listopadu 2014 v 21:01 | Reagovat

A já si, říkala kde nám tak dlouho vězíš. Upřímně mě tohle mrzí, tvoje články jsem četla moc ráda, protože máš skutečně zajímavý styl myšlení a vyjádření těch myšlenek ve větách a článcích. Ale jestli už máš vážně ten pocit, že sem nepatříš, nemá cenu dále pokračovat, protože to nejdůležitější na psaní čehokoliv je to, aby nás to naplňovalo a bavilo. Teď mne mrzí, že jsem o tomhle místu nevěděla už od začátku. Ráda bych znala tvé další působiště a napsala ti email, akorát jaksi nevím kam, abych to neposlala někam jinam. Máš pravdu, že hudba je jedna z věcí, která lidi specifikuje a vypovídá o nich opravdu hodně. Na Artic Monkeys jsem narazila u tebe, osobně mne moc nezaujali, ale je to zajímavá skupina. Musím ovšem nesouhlasit, že Dead By Sunrise stojí za nic, já si oblíbila celé album a byla bych moc ráda za pokračování. Evanescence je skvělá skupina a Fort Minor miluji, na to že rap normálně neposlouchám, tohle je pro mne taky srdcovka. Green Day je klasika a k LP se snad ani nemusím vyjadřovat, to už není láska, to co k nim pociťuji x) Skrillex je podle mne co se dubstepu týče bůh. Within temptation mám nesktečně ráda, stejně tak jako i SOAD.
Byla bych vážně moc ráda, kdybych tvou tvorbu mohla i nadále někde sledovat. Byla bych ti moc vděčná, kdyby si dala kdykoliv vědět, pokud by ses rozhodla znovu někde působit.
So good luck.

8 Miloš Miloš | Web | 19. listopadu 2014 v 10:33 | Reagovat

Ty máš 15 let (nebo tak nějak) a už jsi z blogování vyrostla a posunula se dál.
Já asi nevyrostu nikdy, ale beru to jen jako občasnou aktivitu, max. 3-krát do měsíce.
Škoda, že jsi alespoň u minimálního kontaktu s Blog.cz nezůstala a loučíš se.
Přeji ti, aby se ti dařilo v nových (ještě nezaplněných) prostorech. A díky za Forum Musicum.

9 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 20. listopadu 2014 v 19:16 | Reagovat

Tak tohle mě docela mrzí. Vím, že jsme si o tom tehdy psali na fb, ale přesto to bylo velmi nečekané
mr.decay@seznam.cz kdyby se ti náhodou zželelo jednoho tuláka, který mazně čeká na další články plný inspirace

10 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 20. listopadu 2014 v 19:16 | Reagovat

Hm, vyhodnoceno jako spam? To jako fakt? :D

11 Greg Freak Greg Freak | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 9:40 | Reagovat

Už asi měsíc se snažim rozhoupat napsat článek, kterej více či méně potrvdí konec mého blogu, no nic, ještě ne, ještě nebudu psát vůbec. Ale ten můj blag je nic moc, taková berlička mejch pubertálních zkroušeností.
Tvůj blog je dobrej a štve mě, že většina mejch oblíbenejch bloggerů skončila.
Evanescence-ty jsem si jednu dobu dost oblíbil, ale depkařský texty z toho dělaj hudbu jen do určitýho rozpoložení
Johnny násilník-magor, co měl zajímavej blog a dělá rap, co se mi docela zalíbil, přestože jsem silný odpůrce rapu a všeho co tim smrdí a nebo elektronikou.
Škoda, že už končíš no. Ale přece jenom, kdybysis vedla blog už jen proto, aby to tady nezahnívalo, tak by to nebylo ono.

12 Bels Bels | E-mail | Web | 29. listopadu 2014 v 12:38 | Reagovat

Ani náhodou nejsem pravidelným čtenářem, spíš jen takovým občasně se vracejícím, ale vždy mě svým způsobem zamrzí, když nějaký blog končí. Cítím takovéto prázdno, když si uvědomím, že takové to příjemné známé už tu nadále nebude.
Proto jsem zároveň ráda, že i když jsi zde skončila, nadále budeš zase někde jinde. Tu změnu chápu, taky jsem si tím prošla. Takže teď jdu napsat mail a snad budu moct nadále sem tam zaskočit zase někam jinam :)

13 Alétheia Alétheia | 3. října 2015 v 21:50 | Reagovat

Za tenhle článek děkuji, mnoho položek na seznamu zbožňuji taky a jen mě to utvrdilo v tom, jak kvalitní hudba to je, když ji posloucháš Ty, a jak kvalitní člověk Ty jsi, když posloucháš tuhle hudbu. Takže by mi mělo být už rok líto, že jsi skončila, ale už asi víc než rok jsem tu nebyla, a tak bych neměla radši nic říkat. xo= (Ale teď JE mi to líto.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.