Projekty na mrtvém bodě II

16. července 2014 v 11:08 | Rory |  Kreslení

Stuck On The Puzzle

Tohle je ta z věcí, u které jsem schopná probdít celou noc. Prostě hrozně silná inspirace, která tentokrát přišla ze skladby Stuck On the Puzzle od Alexe Turnera. Je zvláštní, jak různá hudba dokáže různě inspirovat k tvoření. Některé písně mě nutí o nich psát sem na blog, jiné vyvolávají nutkání je ztvárnit výtvarně... U téhle to bylo ale o dost intenzivnější. Popadla mě totiž touha jí animovat.Nevím vůbec proč mě zrovna tahle skladba tak vzala, ale je prostě tak hrozně... nevím, zvláštně melodická. Prostě se na ní skvěle tancujou nejrůznější podivný kreace. A mě já nevim proč prostě napadlo, že to chci zanimovat. Jéj, není to úžasnej nápad? Animovat! Tady máte důkaz jak neskutečně megalomanský moje nápady můžou bejt. V praxi to znamenalo asi 3 a půl minuty videa. Kdo už někdy animaci dělal, ví, že to je sakra hodně. Navíc, jsem měla představu, že zanimuju moje taneční kreace! Jakoby to vůbec bylo možný! Navíc s animováním jsem měla minimální zkušenost. No prostě šílenství.

Když se na to dívám zpětně, vlastně se dost divím, že jsem to dotáhla tak daleko.

Nevím, kolik jsem na tom nakonec strávila času. Hrozně moc. Výsledek tomu samozřejmě vůbec neodpovídá. Z původní vize velmi barevného, živého videa, kde budou jeden přes druhého tančit kreslené postavičky a do toho zpívat Alex nakonec vzniklo velmi rozpačité cosi. Navíc to časování! Ach Merline, časování. Skladba má velmi silnou rytmiku, kterou jsem chtěla synchronizovat s animací. Řeknu vám, že nenávidim Windows Movie Maker. Jo, takovej jsem amatér.

Neskutečná práce. Nejdřív kreslení, pak focení, editace fotek, časování, synchronizace s hudbou... Hodně práce.


Trochu se za to stydím, ale co už. Je škoda nechat to hnít ve složce Zanimace, když už jsem tomu věnovala tolik času a energie (a asi taky hodně elktriky).

Ve videu chybí celé plánované sekvence (tam kde je pořád stejná fotka). Měla jsem vymyšlený další segment s ponorkou, která by se potápěla a vůbec dělala psí kusy pod vodou, ale to už jsem prostě nedala. Stejně tak tanečníci jsou dost improvizovaní - čti špatně naanimovaný - nakonci jsem chtěla všechny postavičky najednou, ale opět na to už nebyly síly. Berte prosím v potaz, že je to nedokončené.

"And I spent all night, stuck on this video..."

Na tomhle projektu jsem si dost vylámala zuby. Sice mě to neskutečně bavilo, ale po několika propracovaných nocích mi prostě muselo dojít, že na to nemám. Nemám na to energii ani schopnosti. Možná s lepšími programy a nějakými základními znalostmi, pořádným stativem, grafickým tabletem bych to zvládla dokončit. Takhle je to prostě projekt někoho, kdo animovat zkoušel poprvé a měl k tomu jen úžasnou inspiraci a kupu nápadů bez ponětí jak to zhmotnit.
 


Komentáře

1 Chezz Chezz | 17. července 2014 v 13:05 | Reagovat

Myslím, že se vůbec nemusíš omlouvat za to, že nemáš žádné zkušenosti a že je to nedokončené. Video je skvělý a s tou písničkou parádně sedí. Určitě se ti to povedlo. Bylo by skvělý, kdyby tě to dál bavilo a pokračovala bys. Přece jenom nemusíš hned rozdělávat 3 a půl minutové animace. Stačí třeba roztancovat nakreslenou postavu. Začátky jsou těžký .. ale držim palce!
Btw. Tvůj blog už nějakou dobu sleduji a musim říct, že se mi líbí tvoje nadšení ve všech článcích a celkově styl psaní. Prostě 1* :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.