Pár prvních názorů k videu Final Masquerade

15. května 2014 v 14:44 | Rory |  Linkin Park
Zápisek k videu Final Masquerade od Linkin Park. Obsahuje to všechno (tim myslim tenhle zápisek, ale když nad tim tak přemejšlim, tak vlastně i to video bohužel obsahuje všechno...).

První reakce (asi po první minutě videa), jsem si zapsala na papír. Myslim, že nejúčinější bude, když to přepíšu beze změny. Netřeba okecávat:
  • Jsem nasraná! Proč vyberou na videa nejhorší songy z celýho alba? Nejdřív UIG a pak tohle... Bože, já chci ten visceral... Pořádně zuřivý, krvelačný video, který všem natrhne zadky. Tohle má být masožravý???
  • Dobrý věci: postapo, temnota, kouř, atmopsféra x Už ne tak super věci: bílý křídla (jako fakt??? Není to trochu kýčovitý?), uřvaný děti.
  • Poznámka pod čarou: Chester v těch brejlích a s jeho vtipnejma tanečkama vypadá jak z Dead By Sunrise.
  • Méééé, proč ten super začátek zkazili andělama a těma dalšíma krávovinama??? Já chci Iridescent! Catalyst, prosímm!!!
První dojem z videa byl teda dost negativní, přišlo mi to prvoplánově klišovité. Zklamalo mě to, protože slibnej začátek mě navnadil na skvělý video ve stylu ATS. Nestalo se. Ale hlavně - nesedělo mi to k hudbě. Video samo o sobě je propracované a má mnoho úžasných vrstev - obzvlášť žeru tu až postapokalyptickou atmosféru, ale prostě... mě to nesedí k Final Masquerade. Protože Final Masquerade, to pro mě byl významově vždycky song o nešťastnym vztahu dvou lidí, rozchod a tak. Zkrátka jeden z mála songů na Hunting Party, kde jsem měla hned jasno v tom, že sakra vim o čem ten song je. Héj, všechno, úplně všechno tam sedí. Každý písmenko textu! A pak přijdou Linkin Park s videem a řeknou; tak teda sorry, rozmysleli jsme si to, bude to o konci světa, o smrti, o andělech a uslintanejch miminech. Je to Ok? Ne, ne, neni to Ok!!!!

Oukej, to byla první reakce... zpětně musim napsat, že to vlastně neni tak špatný... Sice v tom ty témata furt neslyšim, ale když se hodně, ale fakt hodně snažim, tak v tom textu dou najít i další alternativy. I když teda mioc neseděj. Ale fajn, přenesla jsem se přes to, prostě jsem to pochopila divně (divný, že to tak pochopili skoro všichni).

Teď ale k videu samotnýmu. Abych to shrnula; ani po tom, co jsem překonala zábranu způsobenou tim, že jsem se neztotožňovala s propojením těchhle dvou světů, mě totiž video pořád nepřišlo dobrý. Myslím si, že problém je ten, že je v něm přehnaně mnoho významů. Příliš mnoho symbolických výjevů, scén a nápisů, přiliš mnoho poetických filtrů, moc postav, moc linek. A všechno je to strašně chaoticky prostříhané. A možná že to byl záměr - udělat z toho jeden velký, jímavý chaos, ze kterého si divák sedne na zadek ale vůbec nic nepochopí. A nepochopí nic, ani když si video pustí podruhé. A potřetí. A počtvrté. A ještě hodněkrát, protože to video je přece hustý, ale to je bohužel všechno.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.