Archiv designů

25. března 2014 v 15:02 | Mlok |  Blog
Velká část mého já je nostalgická a já si prostě ráda věci archivuju. Archívuju tady na blogu svoje myšlenky, archívuju všechny svoje kresby ve velkym šanonu, na harddisku a taky na Deviantartu, archívuju si hudbu na last.fm. Miluju probírání se starejma odrazama mýho já, protože mi to dává možnost to porovnat a zjistit, jak jsem se posunula. To byl důvod proč jsem si založila blog. A to je taky důvod, proč zakládám tenhle článek, s možná trochu egoistickou myšlenkou. Budu si achivovat designy. Když jsem s blogem začínala, nepřišlo mi to důležité a teď lituju, že jsem si designy nescreenovala už tehdy. Některé mi proto chybí. Naštěstí díky věcičkám jako je WebArchive, DP nebo můj přijímací článkek do AK, zůstaly některé kousky téhle histore zvěčněné.

Tohle je tedy přehled mých designů od počátku tohoto blogu, který se bude snad natahovat do délky.

#1 Bradova noha v éteru

Aneb moje "minimalistický" začátky. Tenhle design byl založenej hlavně na fotce v menu, což mi teď přijde děsně ironický, že jsem si tam dala zrovna tenhle obrázek. Vždycky jsem Brada měla ráda no :)
Design jsem na blogu mohla mít tak měsíc, to už si nepamatuju. Prostě takový moje začátky, nejspíš už ani nikdo kromě mě si ten design ani nepamatuje. Bohužel ho nemám oscreenovanej v původní verzi, fotka níže je jenom přibližná rekonstrukce. Ale ve svý podstatě to vypadalo stejně. Možná ta modrá byla trochu jiná, odkazy a písmo.#2 Blog jedné zazděné mločice

Po nějaký době na blogu se začalo projevovat moje perfekcionalistický já a strohej, dost neoriginální design mi přestal stačit. Tak se zrodil design, který tady na blogu ve své podstatě můžete vidět dodnes. Tehdy jsem to nevěděla, ale dneska už jsou kreslené kolečka v záhlaví tak trochu moje značka.
Od začátku jsem se taky držela bílého pozadí - kvůli čitelnosti a kresbám, které na bílém pozadí vypadají nejlépe (obvykle mají také bílé pozadí). Mnohokrát jsem měla chuť blog kompletně přebarvit, zatemnit atd., ale nakonec jsem to nikdy neudělala kvůli tomuhle důvodu.

#3 Cihla k cihle

Tohle byla vytuněná verze designu No.2 po tom, co jsem s ním byla v Designerském pranýři. To mi neksutečně pomohlo, celkově jsem prostě design trochu dotáhla díky radám, co jsem tam dostala. Hlavní změny byly hlavně v menu - pryč šly obrázky alb i neutrální názvy oddílů menu. Všechno jsem napsala ručně a rubriky jsem začlenila do trochu pinkfloydí zíďky.

Tenhle design jsem měla opravdu dlouho a prošel množstvím dalších změn: odkazy na rubriky byly jeden čas formou přeskakovacích modrých puntíků, po přijetí do AK na konci stránky přibyly kulaté odkazy na různé projekty a kluby.

V průběhu tohoto designu jsem taky přepracovala záhlaví - malá úprava v podobě jiných koleček. Původně jsem to tak vlastně i plánovala, že kolečka budou flexibilní a budu je měnit. Moje lenost je ale něco hroznýho. No, zeď a kladívka (a s nimi i přehnaný pinkfloydí motiv) vzali za své. Nahradila je ozubená kolečka a makovice. Víte, že každé kolečko pro mě má specifický význam? No, nechci to na sebe napráskat, tak radši budu už mlčet.


#4 Nejsem zedník!

Společně s mým hudebním odstupem šel ruku v ruce i reboot designu - pryč šla zeď v menu a nahradily jí obyčejné nápisy rubrik. Tuto změnu nemám nascreenovanou.

#5 Vole, co tam dělá ten modrej pruh?

Můj bílej minimalismus mě začal nudit. Chtěla jsem něco temnějšího ale zároveň zachovat moji kreslenou podobu blogu. Stránku jsem potřebovala nechat bílou, proto jsem temně šedivou nasatvila jen do pozadí a celkově to všechno trochu vylepšila - zakulatila rohy, rubriky dala do černých šmouh a v záhlaví "Blog jedné zazděné mločice" nahradilo obyčejné "Blog jedné mločice".
Chtěla jsem vytvořit efekt toho, že se stránka roluje na statickém pozadí - čehož samozřejmě nelze dosáhnout s jednobarevným pozadím. Protože jsem grafickej ignorant, jediný na co jsem se zmohla byl onen modrej pruh. S překvapením jsem pak zjistila, že mnoho lidí ho nechápe a vadí jim (dostala jsem se do článku Nejlepší designy v AK II), což teda nechápu zase já. Miluju svůj modrej pruh!
Skromě dodávám, že můj design vyhrál na plný čáře (ikdyž to bude spíš nízkou úrovní konkurence, v prvním díle byly o dost lepší designy).

Tento design na několik dní získal tuto podobu, to v mojí Guilty All The Same euforii. Líbilo se mi, že do svého milovaného proužku můžu dávat různé citáty ap., prostě variabilní část designu.

#6 Děti revoluce

Aktuálně na blogu funguje tento revoluční design, který je pouze dočasný. Líbí se mi ale dost, tak si možná i po revoluci nějaké prvky nechám (třaba červený odkazy, obrázek v pozadí).

#8 Oheň a Krev

Lehká varianta předchozího revolučního designu. Revoluční nálada odplouvala, zkrátka revoluce dokončena - v klubu se to hnulo, účel splněn. Neviděla jsem proto další důvod, nechávat si na blogu revoluční design (ikdyž se mi hrozně líbil). S aktuální posedlostí Game of Thrones proto přišel design nový - základní nálada blogu byla zachována - tmavé pozadí (zde dokonce ještě tmavší než to předešlé), rudé odkazy a rudý obrázek v pozadí. Targaryenský drak se mi tam hodil úžasně.

#9 The Hunting Party

Aneb euforie z nového obalu alba Linkin Park. Hrozně ten artwork žeru a prostě... no, nějak se to seběhlo. Tenhle design se sice úplně neshoduje se základním konceptem blogu, jehož součástí je taky stoprocentně autorský design, ale mě se prostě strašně líbí.

#10 Rory na scéně

Kompletní předělávka vzhledu blogu, která souvisí i s celkovými změnami na blogu. Snažila jsem se zanechat původního ducha blogu (původní rozvržení v podobě koleček), zároveň to ale trochu nakopnout novou energií, aby to víc vyjadřovalo, jak se cítím teď, jak se vyjadřuju teď. Protože teď už jsem Rory.
(A mimochodem - slovní kód blankytně modré na pozadí je SkyBlue3 ... your sky blue Lacoste...)

#11 Loučím se

 


Komentáře

1 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 25. března 2014 v 16:02 | Reagovat

Líbí se mi ty poslední 3 kvůli tomu výraznýmu menu - je to, co mě na blogu zaujalo :D

2 Peter Cross Peter Cross | Web | 25. března 2014 v 17:01 | Reagovat

Budu asi jední z mála, kterým se nejvíce líbí první design. Není nad jednoduchost, přehlednost a minimalismus. :)

3 Nazed Nazed | Web | 25. března 2014 v 18:41 | Reagovat

Taky se mi líbí první minimalistický design :D

4 m. m. | E-mail | Web | 26. března 2014 v 15:22 | Reagovat

Ze všech nejvíc se mi líbí revoluční. Je toho v něm poměrně dost, ale z nějakého důvodu se mi to nemlátí, je to barevně vymakané a to tmavé pozadí krásně pomáhá bílému tělu. Ovšem modrej proužek taky dobrej, nevim, proč někomu vadí :)

5 Keeble Keeble | Web | 27. března 2014 v 21:19 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí ten s šedivým pruhem a Guilty-možná i proto, že Guilty je prostě moje slabost a šedivou (a hnědou) barvu cpu úplně všude-viz můj design-pozadí bylo dřív šedivé, pak hnědé :D :D

6 Sunshine Sunshine | Web | 29. března 2014 v 17:57 | Reagovat

Joj, vlastně to není tak dávno, co byla stránka modrá a nad menu byl citát ze Speak to Me...;) Nejvíc jsem si asi zvykla na ten třetí design a na menu z cihliček. Ale design "Modrej pruh" má své kouzlo. Celou dobu jsem přemýšlela, "co tím chtěl básník říci" :D U té verze "šedý proužek s citátem" mě jen štvalo, že si ten citát nemůžu přečíst, jak ho zakrývá stránka :)

Uf, jsem ráda, že je zase tvůj blog normálně funkční. Víš, jak jsem se vyděsila, když jednoho rána prostě všechno "zmizelo"? :D

7 Lory Lory | Web | 10. dubna 2014 v 15:18 | Reagovat

Ten poslední je nej <3 Akorát mi tam trošku nesedí to kolečko...

8 Mlok Mlok | Web | 10. dubna 2014 v 21:40 | Reagovat

[7]: Jak jako nesedí? Myslí to tak, že je tam chyba v zobrazení (pokud ano, byla ráda kdybys mi to popsala blíže, abych to mohla opravit, každý máme jiný monitor a rozlišení...), nebo že se ti tam nelíbí?
Pokud to druhé... no, stejně ho tam nechám. Je to taková moje značka :)

9 Bels Bels | E-mail | Web | 5. června 2014 v 11:02 | Reagovat

Za mě vede design ála Hra o trůny a ten The Hunting Party. Trošičku mě tu zmátla ta změna přezdívky, protože přestože se to tu změnilo trochu víc, tak ten základ je pořád stejný a já si říkala: "Tohle tu vlastní přece Mlok, tak jakápak Rory?!", což se mi vlastně hned v jednom článku vysvětlilo.
A to se mi vlastně líbí, ty to tu občas trošku obměníš, ale ať sem člověk přijde po jakékoliv dlouhé době, prostě to tu vždycky pozná. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.