Nejlepší záporáci

10. února 2014 v 20:11 | Mlok |  Geek
Mám moc ráda záporáky. Oni totiž tvoří příběh. A jestli má být příběh dobrý tak musí mít dobrého záporáka. Jsou všelijací - šílení géniové, mocí posedlí maniaci, zfanatizovaní šílenci i oběti vlastního osudu svírané bolestí. Každý záporák je vlastně ve své podstatě hrdina svého příběhu, protagonista s vlastními důvody a bolestmi. S vlastními sny a touhami. A když se na to koukneme z jejich perspektivy, jsou někdy až děsivě pochopitelní. Takže toto je můj osobní seznam těch nejlepších záporáků především z filmových kruhů (všichni přítomní Whoviani odpustí, když pro jednou vynechám Daleky - všichni víme, že jsou nejlepší ze všech, ale přecijenom co k nim ještě napsat, že..).
#7 Voldemort

Voldemort je ten nejklasičtější typ záporáka a já ho tu prostě musím mít. Harry Potter by byl bez Voldemorta namydlenej. Čím větší odstup k těm knížkám mám, tím hloupější mi to ale přijde. Rowlingová se snažila vytvořit něco, co je čiré zlo. Něco co nás bude odpuzovat a děsit. Voldemort je výsledek toho všeho. Charakterem není nijak zajímavý, to proto že na něm prostě nezáleží - záleží na tom aby byl zlý a krutý. Aby Harrymu dal možnost stát se hrdinou. U Voldemorta prostě nenajdete žádné složité podúrovně a významy, je jen obětí jedné spisovatelky, která ve své pohádce potřebovala padoucha. A to není špatně. Pro mě je Voldemort záporák v pravém smyslu, protože ti další v mém seznamu už tu příchuť pravého nefalšovaného záporáctví nenesou. Je jen škoda, že Voldemort v Harrym Potterovi nedostal větší prostor - pochopit jeho příběh, vidět ho z jiné strany než jen v černobíléma zaujátém podání vypravěče by bylo určitě zajímavé.

#6 Frank

Kdo by ho neznal? Frank mě v Tenkrát na západě (ten film jsem viděla asi desetkrát) vždycky dostane jednou věcí. Krutost. Ta postava je tak neskutečně chladnokrevná, krutá, arogantní - má všechno. A pak ty chladné poměnkové oči Henryho Fondy. Ty oči jsou na něm podle mě to nejhorší - fakt že jsou tak krásně a čistě modré ale zároveň je z nich cítit krutost zabijáka, který neváhá chladnokrevně zavraždit dítě. A pak je tu taky scéna před vlakem, to s jakou bezohledností se Frank zachová ke svému bývalému komplicovi. Není potřeba nic dodávat, Frank je zkrátka ztělesněním krutosti v dokonalém kultovním westernu Sergia Leona.

#5 Saruman

Bílý čaroděj z Pána prstenů. Ve filmu je zahraný skvělým Christopherem Leem, aneb dokonalost. Saruman je určitě nejdokonalejší přerod absolutního klaďáka v opravdové zlo. Těch klišé kdy se ze záporáků stávají hrdinové mám už dost a navíc mě to vždycky zklame. I proto je Saruman prostě úžasný. Bílý čaroděj, kterému v prvních okamžicích ani nemůžete věřit že je zlý prostě proto, že nosí bílej plášť, má bílý fousy a je starej jako dědeček z pohádky. Nejvíc mě na tom dostává fakt, že Saruman byl od začátku přesvědčený sám z vlastní vůle. Nestal se zlým kvůli někomu dalšímu, nestal se zlým kvůli své minulosti. Prostě jenom věřil že si vybral správnou cestu a šel po ní za každou cenu. Pro něj to bylo správný, chápete? Stal se posedlý mocí a ve výsledku byl možná staršlivější než sám Sauron a to právě proto, že byl pořád bílej a bydlel ve věži, che.

#4 Moriarty

Moriarty je geniální v mnoha úrovních a významech. Nutno uznat že jeho postavu Doyle rozpracoval velmi dobře. On je vlastně stejný jako Sherlock - jen na straně zločinu. Jeho postava dává nahlédnout do dalších vrstev Sherlockova charakteru, ukazuje totiž čím by Sherlock pravděpodobně stal, kdyby dal přednost temnotě před světlem. Geniální, neporazitelný intrikátor a psychopat. Ano, ti dva k sobě mají opravdu blízko. Co se týče toho, jak Moriartyho ztvárnili v seriálu - podle mě to jeho postavě ještě přidalo. Je vykreslen trochu jako šílenec, podivýn. Znuděný obyčejným životem stejně jako Sherlock. Správně krutý a nemilosrdný. Nad věcí. Suverénní. Na Moriartym je pro mě nejvíc fascinující právě ta genialita a paralela s Sherlockem, zároveň vše trochu podkresleno slabým šílenstvím znuděného psychopata.

#3 Khan

Khan z nejnovějšího Star Treku je ta z postav kdy si u sledování filmu říkáte - a sakra to je asi špatně když si přeju aby záporák vyhrál, co? U mě to asi z části bude tím, že ho hraje prostě nepřekonatelný Benedict Cumberbatch. V té roli mu věřím každé slovo, každičká jeho emoce je dokonale přenesena na diváka, takže dává maximální možnost porozumět všemu co se v postavě odehrává. A Khan má bezesporu zajímavý příběh. Velmi pochopitelný a srozumitelný osud někoho, komu se stalo bezpráví a komu bylo ublíženo je velmi emotivní. Způsob jakým se Khan pokouší se svou ztrátou a křivdou vyrovnat je doopravdy krutý a zlý, nicméně zároveň velmi uchopitelný. Ve výsledku jsem prostě fandila jemu, protože ve srovnání s ufňukaným Kirkem a zapšklým Vulkáncem byl hradina prostě jedině Khan.

#2 Light Yagami

Light mě zaujmul prostě vším. Anime Death Note vůbec docela dost vystupuje z žánru. Pro mě nejlepší anime ze všech co jsem zatím viděla (nebylo jich málo). Neodsuzujte tohle anime jenom proto, že je to kreslené a z Japonska. Zaručuju vám, že je dobré. Je temné, pěkně výtvarně zpracované a hlavně má úžasný příběh s mnoha vrstvami, který nutí se zamyslet. A Lightova mysl, to je to hlavní o co v Detah Note běží. Pomiňme teď důležitý fakt, že se tam jedná i o nadpřirozené síly, bohy času a deníky, do kterých když napíšete jméno člověka, tak zemře. Pro mě je nejdůležitější právě Lightova linie. Jeho geniální mysl a velmi vyspělá strategie v kontrastu s až dětinskými ideály. Naivita s jakou chce zbavit svět všech zlých lidí a pak se sám stát bohem svého nového světa. Chladnokrevnost s jakou zabíjí stovky zločinců, bez ohledu na to, že je tak sám zločincem. Zvláštní rozpor a kontrast v jeho činech. Zápas dvou geniálních mozků, který přejde v boj o života o smrt. Celé je to dokonalé. Nakonec se totiž ptáte - čím Light vlastně celou dobu byl? Bojoval za ideály dobra, za lepší svět? Nebo byl jenom zkažený a naivní vrah, který zašel příliš daleko? Zasloužil si svůj osud?

#1 Joker

Joker v Temném rytíři, aneb nejdokonalejší ze všech záporných postav ever. Joker v podání Heatha Ledgera půsoví děsivě, krutě, násilnicky. Jeho šílený zjev - make-up, vlasy, jizvy, maniacký výraz - to všechno dodává Jokerovi na hloubce. A postava sama o sobě je až děsivě zajímavá. Koncentrované šílenství, narušená duše člověka, který se na první pohled zdá stašně nepochopitelný a vzdálený. Skoro jakoby opravdu byl netvorem. Pod tou slupkou šíleného smíchu a make-upu se ale nejspíš skrývá jenom bolest. Nutí vás přemýšlet čím Joker musel projít, aby se stal tím čím je. Jeho názory a myšlenky jsou až děsivě blízko tomu, nad čím taky někdy přemýšlím. Chaos, šílenství, smrt. Joker má tolik vrstev a významů a je tak jedním z těch záporáků, se kterými souhlasíte a ve výsledku vás to zmate natolik, že nevíte čemu věřit.

Jaký je váš nejoblíbenější padouch? Máme nějaké společné?
 


Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 10. února 2014 v 20:28 | Reagovat

já už od narození miluju záporný hriny, jak u pohádek tak u hororů. Dobrý konce jsou klišé a o hovně. Takže s tebou souhlasím:-) jinak máš skvělej blog!:-) ocenila bych kdyby ses podívala i na ten můj:)

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. února 2014 v 20:34 | Reagovat

Já myslím, že nad Voldemortem se dalo hodně přemýšlet. Z jeho minulosti bylo naznačeno dost, pak to, jak vůbec přišel na svět, život bez lásky, snaha vymanit se z mudlovského světa a ze všeho, co by ho mohlo činit průměrným, snaha být dokonalý, nepřekonatelný, nezapomenutelný, protože dokud nepřišel do Bradavic, byl úplný nikdo, a navíc fakt, že mu v žilách kolovala krev Salazara Zmijozela, která se dlouholetými sňatky mezi příbuznými stala zcela šílenou, tam se dá najít věcí a pohnutek...I vysvětlení proč si vybral Harryho a ne Nevilla a proč po něm tak zběsile šel, všechno se tam dá celkem dlouze osvětlit :)

3 Adelaine Adelaine | Web | 10. února 2014 v 20:35 | Reagovat

Joker je rozhodně jedním z nejlepších záporáků ztvárněných ve filmu. Heathův výkon byl prostě dokonalost.

4 Piks Piks | Web | 10. února 2014 v 20:39 | Reagovat

Aaah, Moriarty! :D Keď som ho v Sherlockovi uvidela prvýkrát, bolo to ako - "Toto je vážne ten záporák?? To akože fakt?" ale niečo v sebe má. :)

Inakšie nie som nejaký strašný fanúšik záporákov, ale niektorí (ako napr. spomínaný Moriarty :D) sú fascinujúci a niektorých mi je dokonca ľúto. Ale to väčšinou len v prípade, že klaďasi sú veľmi nesympatickí :D

5 Lyra Lyra | E-mail | Web | 12. února 2014 v 21:13 | Reagovat

Záporáky zbožňuji, protože jsou většinou do značné míry psychologicky propracovaní (někdy víc než samotní kladní hlavní hrdinové) a vrtat se v jejich pokřivených, leckdy zvrhlých, ale vesměs vždycky komplexních a složitých myslích je nesmírně zábavné.

Ze záporáků, které jsi zmínila, mám nejraději Khana. Jednak kvůli výbornému výkonu Benedicta, ale rovněž právě kvůli propracovanosti Khanova charakteru, jak jsi sama zmínila. Nejsi jediná, kdo fandil jemu, aby Kirka, Spocka a ostatní porazil. :-)

Moriarty je skvělý, i když mi chvíli trvalo, než jsem si na něj zvykla. Ze začátku jsem si nebyla příliš jistá tím, co si o něm mám vlastně myslet a proč se chová tím způsobem, jakým se chová.

Voldemort je solidní záporák, i když mi nikdy hrůzu příliš nenaháněl. Souhlasím ale s komentářem Ann Taylor nahoře - co se týče vylíčení Voldemortovy minulosti a potenciálního původu jeho psychických neuróz (protože Voldemort byl docela solidně na palici, co si budeme nalhávat), myslím, že Rowlingová se s tím popasovala docela dobře a v knihách toto téma nebylo opomenuto. Je ale nejspíš pravda, že by si Voldemort zasloužil víc pozornosti.

Ostatní záporáky už tak dobře neznám, ale minimálně s Jokerem a Frankem bych se chtěla v budoucnu seznámit blíže. :-)

6 Scrat Scrat | E-mail | Web | 17. února 2014 v 11:21 | Reagovat

Chápu, že tam nemáš Daleky, ale co Master? Šílenej psychouš, bývalý Doktorův přítel? Ale máš pravdu, Rowlingová nám nedala prostor pochopit Voldemorta, proč je vlastně tak zlej. Jinak skvělý seznam :)

7 Niky Niky | 17. února 2014 v 11:36 | Reagovat

No jakožto Whovian jsem trochu no jak to říct prostě je škoda že nebyl nikdo zmíněn ,ale co. Můj nejoblíbenější záporák je Loki xD jsem cvok. Úplně ho chápu a jeho postava je hodně zajímavá.

8 Em Zet Em Zet | Web | 17. února 2014 v 11:43 | Reagovat

Škoda, že tu není Deadpool, to je super záporák a antihrdina Marvelu.

9 Adelaine Adelaine | Web | 17. února 2014 v 11:57 | Reagovat

[8]: Deadpool není vyloženě záporák. Není dobrej, to ne, ale mezi anti-hrdinou a záporákem je trochu rozdíl.

10 Catopris Catopris | Web | 17. února 2014 v 12:29 | Reagovat

S umiestnením Lighta Yagamiho do tohto rebríčku absolútne súhlasím :D

11 Fodness ♥ Fodness ♥ | Web | 17. února 2014 v 12:56 | Reagovat

Super!! :) Nevím kdo by byl u mě na prvním místě,ale asi Voldemort :D možná Joker :D

12 Lywia Lywia | Web | 17. února 2014 v 12:57 | Reagovat

Rozhodovala jsem se mezi Jokerem a Sarumanem,ale nakonec můj hlas dostal Joker :D
Jinak, souhlasím s Niky [7]: :D

13 Kate. Kate. | Web | 17. února 2014 v 12:59 | Reagovat

~Joker to je prostě klasika.^^
~K popisku u Voldemorta sice souhlasím, ale i tak to bude prostě vždy můj nejoblínenější záporák:D:D

14 Luss ^^ Luss ^^ | Web | 17. února 2014 v 12:59 | Reagovat

Light Yagami!

15 Petrav - ja-psovod.blog.cz Petrav - ja-psovod.blog.cz | E-mail | Web | 17. února 2014 v 13:26 | Reagovat

No, můj nejoblíbenější a krom Jokera jediný známí záporák z tohoto článku je Vldemort - já fakt jiné neznám :D.
Já jsem strašně neznalá, když se jedná o hrdiny filmů - z knih bych je znala všechny :D.
Abych přiznala, Joker se mi nikdy zrovna zvlášť nelíbil. Ne že bych měla něco proti herci, ale zdálo se mi, že... Že je to moc přehnané a já vlastně nemusím ani Batmana (Temný rytíř :D) :D :D.

16 Niky Niky | 17. února 2014 v 14:13 | Reagovat

[7]: Ake tou postavou nemyslím tělo ,ale charakter a povahu kdyby si to někdo vyložil jinak xD.

17 Sim Sim | Web | 17. února 2014 v 14:20 | Reagovat

Záporaci jsou prostě nejlepší ^^ :D
A souhlasím s Jokerem na prvním místě.

18 Tessie Tessie | Web | 17. února 2014 v 14:21 | Reagovat

Nevím, jestli je až tak záporný, ale vždycky jsem měla hrozně moc ráda Snapea z Harryho. ♥ A třeba ze seriálu jsem měla ráda Sawyera, ale ten taky nebyl moc záporný, ale oproti Jackovi jo. :D

19 -B -B | Web | 17. února 2014 v 14:23 | Reagovat

S Lightem Yagamim musím souhlasit ve všem, co jsi o něm napsala. A na konci jsem přemýšlela, proč vlastně brečím. Byl to zločinec, ale on jenom naivně bojoval za lepší svět.

A Jocker! Tady není co dodat. Dokonalost sama o sobě...

20 papája papája | Web | 17. února 2014 v 14:30 | Reagovat

Myslím, že tenhle seznam je téměř shodnej s mým, možná, když už jsi zmínila Doctora Who, dala bych tam Mastera, protože jen je taky dost zajímavej. Jinak Saruman je dokonalost sama, Moriarty je tak dokonalej, až jsem z toho jeho záporáctví učůrávala blahem :D No a Khan... no co dodat, Benedicka v jakékoliv podobě, protože od něj sežeru každý slovo. Kam se hrabe celá posádka Enterprise :D Výbornej záporák je v knižní sérii Věk magie od Berndta Perpliese ;-)

21 Klub Záhad Klub Záhad | E-mail | Web | 17. února 2014 v 14:34 | Reagovat

U mňa vyhráva jednoznačne Joker :D
No aj Voldemort je super :)

22 Smirkú Smirkú | E-mail | Web | 17. února 2014 v 14:54 | Reagovat

"I still believe in Heroes, but I prefer Villains." Moje motto, které jsem získala díky jedné skupině na ksichtknize. :D
Pravda, na prvním místě by neměl být nikdo jiný než náš Joker a jeho "Cinky linky cinky linky dády dády dáády dááá", ale pokud lze Lokiho brát jako zaporáka, tak by se s Jokerem mohl o první místo dělit. :D
A Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit je taky skvělý. Nejen díky jeho nosu, který nemá. :-D

23 Nolmë Nolmë | Web | 17. února 2014 v 15:01 | Reagovat

Tak Voldemort teda podle mě nic moc a už vůbec nechápu, co tady sakra dělá Saruman?! :D Ale jinak je to skvělý výběr. Sama bych to splácala velice podobně, ale stejně bych to všechno jetě rozšířila o mého milovaného Lokiho :))

24 Em Zet Em Zet | Web | 17. února 2014 v 15:03 | Reagovat

[9]: To je taky pravda. :-)

25 Zoe Zoe | Web | 17. února 2014 v 16:03 | Reagovat

Moriarty !! :DDD Je prostě nejlepší ;) :D !

26 Světlo Fleshka Světlo Fleshka | 17. února 2014 v 16:35 | Reagovat

Belatrix je nejlepší!! :D

27 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 17. února 2014 v 17:01 | Reagovat

vždycky jsem byla na záporáky :) nejoblíbenější byl (a je) Časnačaj z Otce prasátek, pak by to byl Zek z Krále šamanů (ikdyž tam je můj nej Amidamaru),no a samozřejmě Darth Vader, ovládaný ještě větším záporákem Palpatinem, Khan-to je jasnačka (i kdyby byl nevimjakej), hraje ho Benedict a tečka. :)

28 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 17. února 2014 v 17:05 | Reagovat

A úplně jsem zapomněla na Lokiho-nevím, jak se to stalo, asi jsem byla úplně mimo...Loki je nejlepší ze záporáků :D

29 Elsa Elsa | Web | 17. února 2014 v 17:12 | Reagovat

[23]: Souhlasím :3

30 Hrašulee Hrašulee | Web | 17. února 2014 v 17:19 | Reagovat

Nejlepší je Joker ♥ :)

31 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 17. února 2014 v 17:35 | Reagovat

A já opravdu doufala, že tam bude LOKI .. no tak nic :/ Protože podle mě je to opradvdu skvělý a vtipný záporák - který to vlastně občas vůbec nemyslí špatně, ale nakonec to tak stejně vyzní :3 Totálně ho žeru. No a záporáky mám na ději taky nejraději :) Přesně tak - tvoří příběh a film bez pořádného záporáka je nuda :) Joker je taky fajn - ale na můj vkus už moc šílený -- no a záporák by měl být i víc chladný a víc sexy :D

32 Niky Niky | 17. února 2014 v 17:54 | Reagovat

[28]: Souhlasím s tebou

[31]: Jo no xD Loki je best

33 daeris daeris | Web | 17. února 2014 v 18:01 | Reagovat

U mě jednoznačně vede Khan, Moriarty a přidala bych ještě Lokiho. Kdyby ve filmech či seriálech nebyli záporáci, tak by to bylo pěkně na hovno. Navíc, podle mě maj ty záporný postavy většinou líp propracovanou psychologii, samozřejmě, že to neni pravidlo, ale já jsem prostě takovýho názoru... Jinak, jak řekl Tom Hiddleston, představitel marvelovskýho Lokiho: Every villain is a hero in his own mind

34 Teplý holoubek Teplý holoubek | E-mail | Web | 17. února 2014 v 18:14 | Reagovat

Odjakživa miluji záporné postavy. V současnosti již dávám šanci i těm kladným, ale záporňáci v sobě prostě mají něco, čím si vás vždy získají. :)

Z Jokera osobně mám celkem děs, nesnáším totiž klauny a zejména ne ty zlé a děsivé, stejně tak nechovám sympatie k Voldemortovi. Se Sarumanem jsem celkem v pohodě a záporáci typu Moriarti mne prostě berou...  :D

Můj první oblíbenec vůbec - zároveň záporňák - byl Scar ze Lvího krále. S českým dabingem Pavla Soukupa je prostě neodolatelný a jeho i s tou jeho sexy jizvou přes oko žeru dodnes. ^^

Když se mrknu do svého Krmítka, naleznu tam záporných postav celou řadu:

Sweeney Todd - To je klasika, podřezávání je cool.. :)
princ Nuada z Hellboye (ten mi přijde celkem lidsky vůči těm tvým monstrům :D)

wraith Todd ze SGA - Ten vlastně zas takovej záporák není... Ale stejně je sexy :)

Loki - Ňuňu :D Asi největší představitel zla v mém seznamu. :D

Aro Volturi - Twilight, já vím... Ale Aro je prostě sladkej... :)

Darth Vader - To je jasňačka, asi nejznámější záporák, který je navíc umocněn robotickým tělem a potápěčským hlasem... Navíc jako Anakin byl taky sexy, s vražedně nepříčetným pohledem, v zápalu vzteku, schopen málem uškrtit vlastní lásku. :D

a další a další... :D

35 fanforeveryone fanforeveryone | 17. února 2014 v 18:41 | Reagovat

Tvůj článek mě doopravdy zaujal. A musím říct, že jsi to vystihla docela přesně.
Mně osobně záporáci fascinují daleko víc než kladní hrdinové (Snad jen Sherlocka miluju stejně jako Moriartyho). Skutečně je děsivé, jak často se přistihnu, že myslím jako oni.
Moriarty je bezchybná nemesis Sherlocka, a v seriálu je to skutečně skvělý znuděný psychopat.
Joker... to je můj nejoblíbenější záporák vůbec a to nejen ve filmu Temný rytíř, i když ztvárnění Heathem Ledgerem je mé nejoblíbenější. Joker je fantastická osobnost v ohromnou hloubkou bolesti a krutosti, jehož minulost, která z něj udělala to co je, nám asi zůstane utajena. Škoda jen, že Nolan už nestihl natočit další díl, kde by mohla být i Harley Quinn, moje nejoblíbenější záporačka. Jejich vztah je šílený už v komixech a co teprve s verzí Jokera z Nolanových filmů.

36 Sasanka-chan Sasanka-chan | E-mail | Web | 17. února 2014 v 19:17 | Reagovat

Tak já rozkliknu článek s tím, že třeba tam někoho budu znát. U Voldyho se pousměju, měla jsem ho vždycky ráda. Saruman - klasika, taky skvělej záporák. Strašně mě ale potěšilo hlavně to, že se tu zjevil i Light, jeho jsem rozhodně nečekala. Já ho ale za záporáka vlastně ani nepovažuju. Vím teda, že jím je, ale když se nad tím zamýšlím...on byl podle mě dokonalý. Jeho ideály se mi strašně líbily, inteligence byla nepřekonatelná. A svým způsobem za dobro bojoval, i když to bylo zlou cestou. Death Note je opravdu mistrovský kousek s dokonalými postavami. :3

37 Sandra Sandra | Web | 17. února 2014 v 19:33 | Reagovat

Bez záporáků by to nebyl správnej film a zvláště, pokud jsou tam takovýhle geniální postavy.
Vlastně znám jednu postavu, kterou nenávidím, ale to vykazuje jen to, že ta postava je geniálně utvořená, aby to byl záporák. Nenávidím ji, ale mám ji i ráda :D

38 Houp Houp | Web | 17. února 2014 v 19:42 | Reagovat

Já bych si tam přidala Lokiho z Thora :33 :D Záporáci kolikrát drží celý děj a bez nich by to nebylo ono - nakonec dobro nemůže existovat bez zla. S kamarádkou jsme nejednou rozebíraly nějakého záporáka a přemýšlely o tom proč a co ho dovedlo do té chvíle, kdy je zlým. Protože zlo se přece nerodí, ale tvoří. :) :D

39 Lucy Lucy | E-mail | Web | 17. února 2014 v 20:08 | Reagovat

Tak s Voldemortem, Jokerem, Sarumanem a Khanem naprosto souhlasím, ale přidám se k lidem kteří už komentovali... pro mě je prostě nejlepší záporák Loki. Teda... pro mě to není až tak záporák, jako spíš postava, která byla ke svým činům více méně donucena. Konec Thora jsem brečela jak želva:D

40 Niky Niky | 17. února 2014 v 20:18 | Reagovat

[39]: No jo Loki je takovej záporák nezáporák chudák chtěl jen trochu uznání

41 amy-rose amy-rose | E-mail | Web | 17. února 2014 v 20:35 | Reagovat

zajímavý článek:)
já mám nejradši jokera:)

42 Vendy Vendy | Web | 17. února 2014 v 21:08 | Reagovat

Pěkný výčet. Dnes jsem vytipovala Franka, protože on je opravdu chladnokrevnej bezcitnej bastard. Teda jestli je bastard, se neví, ale sedí to na něj. Navíc si je své krutosti vědom a vůbec mu to netrhá žíly. I když s panem Vláčkem si moc nezadá, pan Vláček se tváří jako ubohá oběť, ale v podstatě i on tahá za nitky.
Jinak bych dala hlas Voldemortovi, ten chlap je čirý zlo, ve smyslu naprosté bezohlednosti, arogance, nadměrné ctižádosti a bez minimálního soucitu. Taky co chtít od chlapa, který už od dětství krade a fyzicky trestá své dětské kamarády. Navíc to splynutí s hadem. Brrrr. Voldemort je totálně ujetej a navíc megalomanskej.

43 zlatejmlok zlatejmlok | Web | 17. února 2014 v 21:14 | Reagovat

Nevim, co si myslíš. Mlok byl, je a bude jeden. Čus.

44 Aati Aati | Web | 17. února 2014 v 21:26 | Reagovat

Super článek :)
Rowlingová mě ani tím strašným líčením Voldemortova života a jeho samého nepřesvědčila. Já ho prostě miluju :D

45 Normální člověk Normální člověk | 17. února 2014 v 21:47 | Reagovat

Ano, ano a ještě jednou ano :) Za mě teda taky vede ten Joker...

46 Edona Edona | Web | 17. února 2014 v 21:51 | Reagovat

Khan byl skvělý, díky němu se mi STRA TREK - DO TEMNOTY opravdu líbil a snad poprvé jsem fandila straně temna. :D Jinak Heath je ve své roli taky více než perfektní. Voldemort a Saruman - to je klasika. :-) A ano Moriaty... Poslední natočená série a její konec. DID YOU MISS ME? To mě oddělalo! :D a teď čekat až do Vánoc na další sérii. :-(

47 MájCulínka MájCulínka | E-mail | Web | 17. února 2014 v 22:04 | Reagovat

Nejlepší záporák je Sauron, vííí :D

48 tajja tajja | Web | 17. února 2014 v 23:11 | Reagovat

Kdyby nebylo záporáků, nebyli by hrdinové.
Light je skutečně propracovanou postavou, obzvláště jeho úžasný smích v originálním znění je tak správně "záporáckej" :D

49 Soreia ~ ARABESQUE Soreia ~ ARABESQUE | Web | 26. února 2014 v 20:26 | Reagovat

Pre mňa je nejlepším záporákom Moriarty, presne kvôli tomu čo si napísala. S Voldemortom musím súhlasiť, bol vyobrazený ako netvor a tak mal byť aj braný. Ale mne ho občas prišlo ľůto, zdal sa mi nepochopený.

50 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 2. března 2014 v 22:36 | Reagovat

U mě rozhodně Moriarty i Khan vedou, ještě bych dodala Lokiho (jako ostatní, že) a v neposlední řadě taky seriálového Hannibala. Hannibal je geniální seriál, zpracovaný nově, podobně jako Sherlock, a Hannibala hraje Mads Mikkelsen, takže je to vážně děsivé. Jeden z mála Amerických seriálů, na které koukám.

Ps.: EXTERMINATE! EXTERMINATE! O_O

51 Lúthien Lúthien | Web | 3. března 2014 v 21:06 | Reagovat

Joker je určitě nejlepší záporák, hlas pro něj!

52 Lady Aludnev Lady Aludnev | 17. května 2014 v 11:21 | Reagovat

Časnačaj je nejlepší. Zbožňuju roztomilé psychopaty, kteří každého oslovují "příteli" a přitom si hrají s nožem. Mrzelo mě, když na konci umřel, protože se už nemůže objevit v dalších knížkách. [27]:

53 Akatsuky :) Akatsuky :) | 14. září 2014 v 11:53 | Reagovat

záporáci jsou nejlepší ! Kdyby nebyli zaporáci, tak by bylo vše vysílané na hovno. No umíte si představit kriminálku bez záporáka ? :D Umíte si představit horor bez záporáka nebo anime bez záporáka ? Já ne ! Protože záporáci tvoří příběh. Už od mala miluju záporáky. Nejvíc mě dostalo, když jsem někde na netu v nějaké diskuzi o záporácích četla, že záporaci jsou uplně na nic a že by bylo nejlepší, kdyby je z filmů vyškrtli :') Ale to ti záporáci tvoří ten mega příběh, který nás zaujme a baví ! :D :p

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.