Recharged vs. Reliving Things

7. listopadu 2013 v 13:51 | Mlok |  Linkin Park
Při poslechu mi to nedalo, jak je taky možné tyhle dvě věci nesrovnávat? Recharged, oficiální remixové album Living Things, obsahující několik remixů přímo od Mikea Shinody či Ricka Rubina, kontra neoficiální fanouškovský pokus o zremixování alba Living Things pod nálepkou LPAssociation. V zásadě obě desky stejné, jen jedna od lidí, kteří se hudební branží živí a pod jménem kapely Linkin Park, druhá pak přímo od fanoušků, podnícená zájmem a láskou ke kapele a albu Living Things. Paradoxně, když si oba výtvory poslechnete a porovnáte, zjistíte že přestože vychází ze stejné desky, oba remixy se od sebe zásadně vzdalují pojetím, stylem a hlavně náladou.Recharged

Když jsem poprvé slyšela Recharged, bylo to zatraceně heavy. První track (A Light That Never Comes) jsem přeskočila, první tóny Shinodova remixu Castle of Glass mě doslova nadchly (zpěv jakoby pod vodou - úžasná atmosféra), bohužel ty hluboké a ošklivě dunivé loopy co přišly vzápětí mě dost vyděsily. Měla jsem pocit že mi to vymačká mozek z hlavy - fakt nepříjemné, obzvlášť ve sluchátkách. A já si myslím, že hudba by vážně nepříjemná na poslech být neměla. Krom toho mě to vážně vůbec neoslovilo, obecně jsem měla na remixy od Mikea vysoké očekávání, ale dost mě zklamal. V podobném duchu se nesl celý zbytek alba. Přišlo mi to nicneříkající, bez nápadu, zbytečně moc dub-stepu, zbytečně moc dunění, málo momentů, kdy bych se řekla Wau!

Za nejhorší kusy na desce (omlouvám se za takovou negaci, ale Recharged prostě tvoří spíš podprůměrné věci, bohužel...) považuju remix Powerless (DJ Entferno), odporná tuc-tuc hnusárna v kombinaci s božským hlasem Chestera - k nezaplacení! V kontrastu s Powerless od Glena Orpheuse z Reliving Things to je spíš k smíchu. V podobném stylu se bohužel nese i Burn It Down, kde se mi první půl minutu snaží jakýsi Tom Swoon vytlouct z mozku poslední zbytky soudnosti. Hnus. Remixy od Mikea mě, jak už jsem psala, dost zklamaly. Pořád ale patří k tomu lepšímu co na desce je, ikdyž za to zprzněné Castle of Glass bych ho nejradši zaškrtila.. Co si ovšem nezaslouží zatratit je Reboot skladby A Light That Never Comes od Ricka Rubina. Jeden z mála momentů alba, kdy jsem byla nadšená z toho že slyším, co slyším.

Recharged u mě mělo vysoké očekávíní (protože třeba Reanimation byla úžasná deska), nakonec ale musím smutně konstatovat, že ačkoli jsem plánovala si desku koupit, nakonec to asi neudělám.

Reliving Things

Reliving Things je krásná ukázka toho, jak široce schopnou, kreativní a milující fanouškovskou základnu kapela má. Hlavní LP-fan portál LPAssociation je místo, kde se setkávají fanoušci Linkin Park už téměř od počátků kapely - ze všech koutů světa, spojováni jen láskou k hudbě Linkin Park. O fanoušcích LP je široce známé, že jsou velmi inovativní a kreativní, samotná kapela často pořádá konkurzy a různé soutěže, s LPA spolupracuje a vůbec se věnuje kontaktu se svými příznivci. Už od začátku velmi ambiciózní projekt, který vznikl jen ze zápalu pro hudbu z alba Living Things se podle mého názoru velmi povedl. Remixová deska Reliving Things obsahuje 14 remixů z alba LT od různých autorů, je ryzím produktem fanouškovské tvorby. Celý projekt je dotažen takřka k dokonalosti i tím, jak komplexně je zpracovaný například i design obalu a bookletu.

Už první skladba, instrumentálka Tinfoil v remixu od Confetti Parade, mě dostala do dokonalé nálady. V podstatě všechny skladby na albu byly něčím jedinečné a unikátní, co bych ale chtěla obzvlášť vyzdvihnout jsou remixy Castle of Glass (Xefuzion) - původně jemná a snová skladba zde dostala elektronický kabát a okované boty. Je z toho temná a těžká skladba, přesto však bravurně zachovává původní mlhavost předlohy. Dale pak Victimized (m_macdonald), skladba kde jsem upřímě nevěděla jak ještě by šla zremixovat. Na Reliving Things je z toho ale fajn věc, dost odlišná od originálu, zato ale velmi nápaditá se skvěle použitými vokály Mikea a pěknou melodickou linkou. Nádherné je Powerless od Glena Orpheuse, zvláštní úprava dodává skladbě tajemnost a temnost. V určitých místech jsem si dokonce říkala, že je to lepší než samotná předloha (ta je podle mě nejslabším článkem LT, přehnaně na efekt a až moc epicky singlová).

Ve srovnání

Možná překvapivě, ale u mě rozhodně na plné čáře vítězí Reliving Things, možná ne tak profesionální a s tak pěkným art workem jako Recharged, možná bez vlasáče Aokiho a divokých barev ve videoklipu, ale přesto živější, pestřejší a nápaditější.

Pro představu dávám ke srovnání skladbu Powerless:

Originální verze z alba LIVING THINGS:

Remix DJ Enferno z alba RECHARGED:

Remix Glen Orpheus z alba RELIVING THINGS:

Konečné hodnocení

Na Reliving Things se mi líbí hlavně to, jak si na nic nehraje. Deska je prostě jenom volná adaptace alba Living Things, a je z ní cítit že vznikla čistě z lásky a respektu k původní hudbě. Je to krásný pokus, znovuoživení věcí živých. Reliving Things je pro mě vším, čím mělo být Recharged a to je do jisté míry zklamání.

RECHARGED 2,5/10
RELIVING THINGS 9/10

Pokud máte jakýkoli názor na Recharged či Reliving Things, budu ráda když se vyjádříte v komentářích :)

 


Anketa


Komentáře

1 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 14:41 | Reagovat

Na originál nic nemá. Zbožňuju LP a hltám každej novej song, každou novou informaci. Oba remixy jsem slyšel a nelíbili se mi. Už to je moc daleko od jejich stylu.
Takže pro mě je anketa jasná - originál

2 mojaceliakia mojaceliakia | E-mail | Web | 8. listopadu 2013 v 17:29 | Reagovat

Nádherný blog!!! Ako si urobila tie preskakujúce boky v menu?

3 Rose Rose | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 13:34 | Reagovat

Taky se mi více líbí originál, i když všechno od Linkin Park je úžasné... Jinak krásný design blogu. A máš dobrý vkus na muziku!

4 Mlok Mlok | Web | 10. listopadu 2013 v 17:43 | Reagovat

[2]: No, celkem mě to potrápilo :) Můžu tě jedině odkázat sem: http://zkusdess.blog.cz/1110/graficka-poradna

[3]: Díky, tohle ráda slyším.

5 Houp Houp | Web | 11. listopadu 2013 v 15:40 | Reagovat

Já mám ráda originál, ale musím říct, že ty remixy mají něco do sebe. :) Jak si napsala, mají takovou odlišnou náladu, já mám takovou houpavou náladu. :) Na rozdíl od LP, kdy mám náladu dramatickou. :D
Myslím, že za poslech to stojí a ta poslední ukázka: tedy Reliving Things je vážně parádní! :)

6 Gasert Gasert | 25. prosince 2013 v 22:38 | Reagovat

Podle mě se to moc srovnávat nedá. Jsou to různé styly. A už vůbec ne s originálem. Vzhledem k tomu, že se mi líbí většina hudebních žánrů, včetně těch elektronických, mě Recharged nadchnul. Je to úžasný album, jen moc nezní jako od LP.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.