PF Challenge 12

10. října 2013 v 23:59 | Mlok |  Pink Floyd Challenge

Píseň, kde znám nazpaměť každé slovo

Tohle je pitomá část. Kolik si myslíte, že takových písní mám? Od Pink Floyd jsem už slyšela každé album tolikrát, že se mi většina textů vryla do paměti naprosto samovolně a nenásilně. Prostě tam jsou. Takže píseň kde znám nazpaměť každé slovo bude zase tak trochu o preferencích. Jinak by to totiž byl dlouhý seznam. Dneska vám ale pustím Fat Old Sun. Krásná jemná skladba, s krásným jemným Gilmourem.

Ze začátku jsem ji na albu Atom Heart Mother spíš přehlížela. Vždycky jsem milovala Atom Heart Mother a If. Teprve po nějaké době jsem začínala čím dál tím častěji zapínat Replay u Fat Old Sun, protože mi ta skladba jednoduše učarovala. Je to taky jedna z těch, které si naprosto bez ostychů zpívám nahlas v přecpanym autobuse a je mi jedno že na mě lidi kolem koukaj jak na blázna když si tam prozpěvuju svoje falešný And if you hear as the warm night falls.... a tvářim se u toho jak závislák na heroinu kterej právě dostal dávku.
No řekněte, není to nádhera? Gilmour tam zní prostě úžasně, má takový zastřený a měkkoučký hlas, prostě ideální na noční poslouchání s hlavou zavrtanou pod dekou.


Rozcestník k této challenge:

11. díl: Píseň, kde jeden z členů kapely opravdu vyniká - ZDE
13. díl: Píseň, kterou bych si přála umět zahrát
Seznam všech dílů - ZDE

 


Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 11. listopadu 2013 v 18:02 | Reagovat

K této skladbě si člověk musí najít cestu. Ale je úžasná. "Krásná jemná skladba, s krásným jemným Gilmourem"-dokonale řečeno :-3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.