Piráti na vlnách

1. září 2013 v 1:12 | Mlok |  Geek
Asi každý má nějaký film, na který se může dívat třeba milionkrát a bude ho pořád milovat. Někdy jich bývá i víc a často to bývají filmy naprosto nepředvídatelné, takové které objevíte náhodou a vlastně ani pořádně nevíte, proč je tak milujete. Pro mě jsou to Piráti na vlnách. Film je o pirátském rádiu, které vysílá v Británii koncem 60. let a to v podstatě nelegálně (zákon obchází tak, že vysílají z lodě, která je zakotvená na severním moři těsně za hranicemi). Film je plný šedesátkové muziky a tehdejší atmosféry. Moderátoři rádia jsou partička ztřeštěných magorů zblázněných do hudby a celý film je tak jedna velká komedie. Navíc příběhem běží další linka, mapující konzervativního zlého ministra a jeho pomocníka, kteří se nelegálním rádiům chystají "utnout tipec".Postavy jednotlivých dýdžejů jsou krásně vykreslené. Kapitán lodi Quentin, komická postava hloupého Kevina, drsňák Lord, Gavin a ti všichni ostatní tvoří dohromady dokonalý tým. Vše navíc krásně doplňuje obraz zkostnatělého ministra a jeho rodiny (scéna "Pro jeden večer bylo zábavy víc než dost" mě prostě vždycky rozseká), který působí ve srovnání s bohémským životem na lodi spíš jako komická figurka než jako skutečná hrozba. Drobné příhody z lodě, které vás doslova donutí se rozesmát, stejně jako doopravdy dojemné pasáže z konce filmu dávají dohromady prostě úžasný film.

A proč ten film tak zbožňuju? Nevím. Asi pro tu hudbu, krásnou náladu a atmosféru, nebo možná pro tu opravdovost. Film vás donutí s postavami soucítit, prožíváte s Carlem jeho nešťastnou lásku, stejně jako Bobovu smutnou touhu zachránit své drahocenné desky z hlubiny. A když se na obzoru objeví lodě, většinou se rozbrečím, přiznávám.

Jestli budete mít někdy chuť a náladu se trochu zasmát a pustit si nějaký dobrý film, rozhodně tak udělejte a koukejte si naladit Radio Rock!!!

"Nemůžete to vidět, ale právě pustil tuhle desku pravou
patou svých kovbojských bot. je to kouzelník!"

Gavin

Carl s Marienne

Quentin

Bob

Zdroj fotek: csdf.cz
 


Komentáře

1 m. m. | Web | 1. září 2013 v 12:36 | Reagovat

To je naprosto vynikající film :) Před pár měsíci se mi taky dostal do ruky a byl to luxusně strávenej večer. Od těch dob ho doporučuju, kudy chodím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.