PF Challenge 10

26. září 2013 v 23:59 | Mlok |  Pink Floyd Challenge

Píseň, která mi někoho připomíná

Už zase jsem na mrtvym bodě, problém je v tom, že nemám Ánung co s tim. Ale tak dobře... píseň, která mi někoho připomíná. Popravdě, nejradši bych tenhle bod přeskočila. Ze zcela jasných důvodů.
Pojmu to teda tak trochu, jak to napsat... zkrátka asi né úplně košer. Chci říct, že i kdybych tu teďka napsala skladbu, která mi někoho připomíná, stejně bych nenapsala koho mi připomíná. A musíte uznat, že to se úplně nehodí. Ale píseň ___________ mi doopravdy někoho připomíná.
Zvláštní kovové zvuky v téhle skladbě mě svojí podivností zaujaly hned na první poslech. Pamatuju si, jak na mě tahle skladba udělala dojem, když jsem poprvé poslouchala album _____________. Stejně jako ten mechanický zvuk v pozadí, který dokresluje atmosféru. Davidův zpěv je tady hodně neobvyklý. Takový dusivý a zřejmě nějak upravený. Ale to k celkové příchuti téhle písně patří úplně dokonale. Co se týče textu, tady si Roger zase jednou vylil vztek, ale říkejte si co chcete, mě se to líbí. Vystihuje to tu temnou, skličující stránku ________________, ve které se Pink Floyd pohybovali.
Svojí temnotou, myšlenkou ale i děsivou melodikou patří určitě k početné skupině mých oblíbených skladeb od Pink Floyd. A připomíná mi ________________.

Tak co? Poznali jste z článku skladbu o které jsem psala? Napiště mi do komentářů, co si myslíte že patří na čtyři vynechaná místa v textu. Jsem zvědavá ;)
Rozcestník k této challenge:

9. díl: Nejoblíbenější píseň složená Sydem Barrettem - ZDE
11. díl: Píseň, kde jeden ze členů opravdu vyniká - ZDE
Seznam všech dílů - ZDE
 


Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 27. září 2013 v 22:48 | Reagovat

Já bych tipovala Welcome to the Machine z alba Wish You Were Here. Ale je to hodně těžké. Text je o negativním postoji k hudebnímu průmyslu a koho by ti to mohlo připomínat? Možná Syda, nevím. Jak říkám, tohle je oříšek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.