Chceme slova

28. září 2013 v 21:34 | Mlok |  Ostatní Hudba
Chceme slova - neboli We Want Words, zkráceně prostě WWW je pražská, původně hiphopová kapela. Aneb nejnovější prostředek ke sešrotování mého mozku.

WWW vznikli na počátku devadesátých let a působili především v undergroundové hiphopové scéně. Jejich poměrně velký úspěch v pražském podsvětí jim zajistil pevnou pozici a renomované jméno. Nakonec dostali nabídku od společnosti Polygram k nahrání alba. Tuto nabídku ale odmítli, nechtěli se vydat po cestě komerce a reději zvolili nezávislou uměleckou dráhu. Krátce nato se kapela rozpadla.Téměř po deseti letech tento fenomén ožil. Postaral se o to Ondřej "Sifon" Anděra a výtvarník Lubomír Typlt. Společně znovu vzkřísili legendu WWW a tak vzniklo album Neurobeat, které vyšlo v roce 2006. Od té doby vydali celkem tři studiová alba (Neurobeat, Tanec Sekyr a teď nejnovější Atomová včela) a jedno živé (WWW Live).


"Hudba Ondřeje Anděry obsahuje útržky hiphopových postupů a z reality nasnímaných samplů, nervózních industriálních zvuků a znepokojivých elektronických struktur. (...) Tvorba WWW v sobě obsahuje prvky hiphopu, ale není na něj vázána, pouze využívá jeho živelnou a rytmickou energii. (...) Typltovy texty jsou občas matoucí a těžko uchopitelné, provokují tak posluchače, aby se zamyslel a namáhal svou představovivost. Jejich naléhavost umocňují metafory, eufonie a vůbec široká škála básnických prostředků. Texty Ondřeje Anděry jsou spíše abstrahujícími impresemi, zdůrazňujícícmi rytmickou podstatu slov, jejich mnohovýznamovost a zvukovou barvitost. Anděrův rap balancuje na hranici rytmické hravosti a stimulujícího, zuřivého a útočného vzívání. Vše je zmnoženo a dobroušeno kovovým hlasem zpěvačky Milesy. Koncertně WWW pracují ještě se scratchem a mixy DJ Brainy Thuga, často improvizují pomocí loopovacích zařízení a experimentují se synchronizací s lasery a videoprojekcemi. WWW slučují postupy hiphopu, industrialu a elektroniky."
- citováno z bandzone.cz

Hudba téhle nezávislé formace je pekelně děsivá. Co mě na ní asi nejvíc přitahuje jsou texty, které v hlavě dokáží vytvořit až neuvěřitelné obrazy. Stejně tak forma hudby, zvláštní způsob jakým je vyjádřená podstata každé písně a Anděrův deprimující hlas, který vám do hlavy tlačí další a další slova těch zapeklitých textů.
Nakonec přidávám jedno video od nich - Drát z alba Neurobeat.

informace čerpány z bandzone.cz
zdroje fotek:první, druhá
 


Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. října 2013 v 20:26 | Reagovat

Ta hudba je až děsivě dobrá...

2 fakynn fakynn | E-mail | Web | 3. října 2013 v 21:22 | Reagovat

Tuhle skupinu mám ráda, ráda si je poslechnu. Líbí se mi tenhle styl hudby a WWWčka jsou skvělý:)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.