PF Challenge 4

30. května 2013 v 23:59 | Mlok |  Pink Floyd Challenge

Píseň, která ke mně postupně přirostla.

Původně jsem měla v úmyslu napsat o Saucerful Of Secrets. Ve smyslu "postupného srůstu" to totiž sedí dokonale. Pak jsem na to ale nahlédla trochu z jiné stránky. Postupně přirostla, aniž bych o to stála. Jako parazit, který se na mě přilepil bez mého souhlasu. Chápete rozdíl? Se Saucerful to bylo spíš takové oboustranné sbližování na dlouhou trať, kdyžto High Hopes se do mě surově zakously a postupně se prohryzaly až úplně dovnitř, ikdyž jsem se je snažila setřást. Když píšu tenhle článek mám to zapnuté asi po desáté v kuse.
Abych to vysvětlila. High Hopes je nádherná píseň. Jedna z mála, která se mi z tvorby Pink Floyd po Watersově odchodu z kapely líbí.
První údery zvonu jsou nepopsatelný zážitek. Když se pak postupně přidají klávesy s tou vysokou melodií, v tu chvíli je mi jasné, že tu píseň miluju. No a Gilmourův zpěv, ten to jen dovršuje. Jednou jsem tu psala, že nemám ráda jak zpívá. Ani to však není úplně pravda. On má bezesporu nádherný hlas, jen tak nějak mi nikdy neseděl do té kapely Pink Floyd. Je to takový ten typický silný rockový hlas, hlas který má plnit arény, hlas který má zpívat silné refrény. A právě na Devision Bell sedí dokonale.
Ale přesto, mám z té písně zvláštní pocit. Takový umělý. Všechno je tam příliš dokonalé, příliš průzračné. Možná jsem si prostě jen myslela, že se mi nelíbí. Možná se mi prostě líbila. Nebo jsem si prostě jen myslela, že se mi líbí. A nebo se mi nelíbila nikdy. Tak jako tak, teď to běží po patnácté v kuse. Takže bez debaty, určitým způsobem to ke mě vážně cestu našlo.

Rozcestník k této challenge:

3. díl: Píseň od Pink Floyd, která mě nejhlouběji zasáhla - ZDE
5. díl: Píseň od Pink Floyd s nejlepším videoklipem - ZDE
Seznam všech dílů - ZDE
 


Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 14. srpna 2013 v 9:58 | Reagovat

High hopes se různě nenápadně vkládá do televize, takže když jsem ji poprvé slyšela na albu, došlo mi, že ji už dlouho znám. Když jsem si ji ale pustila s videem, byla to teprve síla. Z té písně jde děs, melancholie, strach a umělecký "smrad" :)) Zvláštní to dílo.

2 Mlok Mlok | Web | 17. srpna 2013 v 23:47 | Reagovat

umělecký smrad! krásný výraz a jek výstižný..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.