Narozeniny a metály

22. března 2013 v 16:35 | Mlok |  Pink Floyd
Včera tomu bylo přesně 30 let, co vyšlo album The Final Cut. To je opravdu důvod k oslavám! Přeju všechno nejlepší k narozeninám.


V souvislosti s kulatým výročím jsem narazila na zajímavý článek, ve kterém mělo být 20 věcí, které nevíte o albu The Final Cut. No, sice jsem většinu věděla, ale zaujal mě rozbor přebalu alba, který navrhl Roger Waters. Tak schválně, věděli jste, jaké medaile to na albu jsou?
Na obalu alba je červený mák ze vzpomínkového dne (o symbolice vlčího máku si můžete přečíst tady) a výběr těchto britských vyznamenání z druhé světové války:

- Záslužný letecký kříž (bílý s fialovými proužky) Byl udělován za odvážný čin nebo činy, hrdinství, odvahu a statečnost nebo příkladnou službu ve vzdušných operacích proti nepříteli.

- Hvězda z let 1939 - 1945 (rovnoměrné tmavě modré, červené a světle modré proužky) Britské kampaňové vyznamenání udělované za operační činnost od 3.9.1939 do 2.9.1945.

- Africká hvězda (písková s tmavě modrými, červenými a světle modrými pruhy) Udělována za službu na africkém bojišti.

- Medaile za obranu (oranžová s tmavě zelenými okraji a tenkými černými proužky) Medaile byla udělována za tři roky služby ve Velké Británii.

Zdroj článku, který jsem volně přeložila.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.