The Trial

22. února 2013 v 1:27 | Mlok |  Pink Floyd
The Trial, neboli Soud je předposlední skladba z alba The Wall od Pink Floyd. Celkově o Zdi už jsem psala v tomhle článku.

The Trial je podle mě jeden z nejúžasnějších kusů na albu. Je to mistrně provedená schizofrenická bitva uvnitř Pinkovy mysli. Maniacký soud, který vede sám se sebou.To všechno vyvedené v detailní čistotě, vyjádřeno Watersovým dravým, drsným zpěvem (obzvášť mě děsí ta část, kdy mluví učitel), ze kterého je cítit Pinkova zoufalost, nechuť a sadistická krutost učitele, ochranitelská láska Matky, pomstichtivost a zahořklost Manželky i Soudcova ráznost a znechucení nad Pinkem.
To všechno v jediné písni! Zazpíváno jen Watersem! Při závěrečném "Tear down the wall!" mi běhá mráz po zádech a mám strach. Je to až moc kruté pro nešťastlivce Pinka. Vždyť Zeď je to jediné co mu zbylo! Vždyť on nemůže žít bez Zdi! Je tak slabý!
Ve filmu doprovází tuhle písničku dost zdařilá animace od Geralda Scarfeho. Všechno se odehrává v Pinkově šílené mysli a všechny postavy jsou zpracovány dost drsným způsobem, působí až odpudivě.

Pink sám je jen malá růžová hadrová panenka, která znázorňuje jeho duši a v porovnání s ostatními působí dost zranitelně a zoufale.

Soudce je vlastně jen obří zadek s parukou. Ale i tak z něho jde hrůza.

Opět se setkáváme s učitelem, který je vyobrazen stejně jako ve skladbě Another Brick In The Wall Part 2. Je jen loutkou a stěžuje si, že kdyby mu nechali volné ruce, tak by Pinka srovnal.

Manželka je pravděpodobně skřížená s kudlankou nábožnou (ty jsou známé tím, že požírají své partnery).

Matka se opět projevuje přehnaně ochranitelsky. V některých sekvencích je vyobrazená jako obří pusa, která Pinka sežere a v závěru její části se sama promění v Pinkovu zeď.

Ach Merline, já si tuhle skladbu nejspíš nechám zahrát na pohřbu!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.